Kolejne spektakle Grupy Teatralnej CZWARTA ŚCIANA II

Grupa Teatralna CZWARTA ŚCIANA II zagrała dla seniorów i dzieci

Grupa Teatralna CZWARTA ŚCIANA II (op. A. Busuleanu-Jaksik), która zrzesza aktorów z raciborskich szkół podstawowych, zakończyła I semestr swoich twórczych prac grając spektakl zimowy w raciborskim Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" oraz w Przedszkolu nr 20.

Najpierw grupa wystąpiła dla seniorów "Złotej Jesieni", gdzie została niezwykle entuzjastycznie przyjęta. To nie pierwsze spotkanie dzieci z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej. "Staramy się odwiedzać mieszkańców regularnie, jak tylko możemy. Wiąże się to oczywiście ze zwolnieniami dzieci ze szkół, dlatego szukamy zawsze takich terminów, żeby dzieci nie opuszczały za dużo lekcji. Jest to możliwe dzięki wyrozumiałości rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół" - mówi dyrektor MDK, Agnieszka Busuleanu-Jaksik, prowadząca grupy teatralne w placówce.

Po spotkaniu z seniorami przyszła kolej na najmłodszych - grupa wystąpiła dla dzieci z Przedszkola nr 20 w Raciborzu. "To niezwykłe przeżycie mieć w jeden dzień, w przeciągu kilku godzin, tak zróżnicowaną publikę. Myślę, że dzięki takim występom, moi młodzi aktorzy uczą się dyscypliny pracy w grupie teatralnej, ale także wrażliwości w temacie starości i samotności" - mówi A. Busuleanu-Jaksik.

Prace nad kolejnym spektaklem grupa rozpocznie po feriach zimowych. A tymczasem zapraszamy do fotorelacji w występów!