Premiera spektaklu "Mały Książę" w wykonaniu koła teatralnego Studio Baśni

,,Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

We środowe przedpołudnie 28 marca 2018 roku koło teatralne Studio Baśni zaprosiło młodych widzów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu na premierę spektaklu ,,Mały Książę”. Była to adaptacja teatralna książki A.de Saint Exupery’ego pt. ,,Mały Książę”, którą wyreżyserowała p. Agnieszka Czarna.

W spektaklu wystąpili wszyscy aktorzy naszego Koła. Postać głównego bohatera zagrał Jan Bulenda, a rolę róży odtwarzała Anne Marie Kschuk. Kacper Kogut wcielił się w postać Pilota, Karolina Krupa wystąpiła w roli Żmii, a Julia Mazurkiewicz w roli Lisa. Pozostali aktorzy to: Niko Bulenda (Król), Olivia Kwiatkowska (Próżna), Karolina Ligęza (Bankier), Łukasz Kołek (Latarnik), Szymon Rzeszutek (Pijak), Filip Burek (Geograf), Patrycja Holesz (Kwiat, Kupiec) i Paweł Tomaszewski (narrator).

Tematem przedstawienia była podróż Małego Księcia, który opuścił swoją Różę i zwiedzał różne planety w poszukiwaniu przyjaciela. Na koniec zrozumiał, że kocha tylko ten jeden jedyny kwiat, dlatego też wrócił na planetę B612 do swojej Róży.

Projekcje pobudzały do refleksji, akcja przedstawienia była dynamiczna. Świetnie dobrane kostiumy współgrały z charakteryzacją, a muzyka budowała ciepły nastrój. Spektakl był ciekawy.