II Piknik Sąsiedzki w Parku Jordanowskim

11 czerwca, w poniedziałek, Młodzieżowy Dom Kultury zaprosił wszystkich swoich sąsiadów - bliższych i dalszych, na wspólny piknik do Parku Jordanowskiego.

Na "scence" odbywały się występy kół zainteresowań MDK: na samym początku zaprezentowały się najmłodsze baletnice (op. A. Kempe), potem koło gitarowe (op. W. Zippel), a także maluszki (op. E. Uriasz). Następnie były recytacje dzieci i młodzieży ze świetlicy i koła dziennikarskiego  (op. I. Hazuka-Nosal) przeplatane występami wokalnymi (soliści koła emisji głosu, op. D. Rożek oraz zespół wokalny WIRAŻ, op. E. Biskup) i tanecznymi koła VOLTA 2 (op. W. Cabaj).

Jednocześnie w drugiej części parku dzieci tworzyły piękne wiatraczki i breloczki od opieką plastyków MDK - pana Romka Szczasnego i Agnieszki Chmieleckiej. Dla rządnych plastycznych doznać organizatorzy Intro Festival przygotowali wielkie rury, które można było ozdabiać wedle własnych pomysłów.

Nie lada atrakcję przygotowała dla nas młodzież z Gminnego Centrum Kultury w Nędzy. SZTUKA NA PATYKACH - to szczudlarze, którzy przechadzali się między dziećmi, puszczając ogromne bańki mydlane.

Gry i zabawy przygotowała również niezastąpiona Biblioteka Miejsca i Powiatowa w Raciborzu - można było kolorować gigantyczną lokomotywę, sprawdzić się w grach i zabawach manualnych, pomalować sobie buzię czy chodzić na linie. Kulminacją zabaw z biblioteką było wspólne przeczytanie przez dzieci i rodziców "Lokomotywy" Juliana Tuwima.

Finałem naszych zabaw była Straż Pożarna, która najpierw podlała nasze latorośle, żeby zdrowo rosły, następnie pomogła nam zapalić wspólne ognisko, przy którym każdy mógł upiec sobie kiełbaskę.

W tym roku również wspierał nas Zakład Wodociągów i Kanalizacji z Raciborza, który serwował pyszne i orzeźwiające smakowe wody dla ochłody.

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu pragnie podziękować wszystkim współorganizatorom naszej imprezy: Miejskiej i Powiatowej Bibliotece i. R. Kincla w Raciborzu, Gminnemu Centrum Kultury w Nędzy, Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji z Raciborza oraz organizatorom Intro Festival.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!