Koncert w Opavie

W dniu 4.09.2018r. zespół wokalny MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w  Raciborzu brał udział w polsko-czeskich warsztatach wokalnych w mieście Opava (Czechy).

Prowadziły je Panie: Elżbieta Biskup - nauczyciel i prowadząca zespół MIRAŻ oraz Pani Zuzanna Vavrova - nauczyciel śpiewu Szkoły Muzycznej w Opavie.

Warsztaty zwieńczył Koncert PRO RADOST II, który zorganizowała Pani Jaroslava Polakova - była dyrektor Strediska Volnego Czasu w Opavie. Był on również swoistym "pożegnaniem" i podziękowaniem dla Pani Jarki - m.in. długoletniego orędownika współpracy pomiędzy Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu a Strediskiem Volneho Czasu w Opavie. Pani Jarka niestety, na stałe rozstaje się z działalnością edukacyjno-kulturalną w mieście Opava.

Zespół wokalny MIRAŻ będzie mógł teraz współpracować z wokalistami opawskiej Szkoły Muzycznej - pierwsze efekty tej współpracy mogliśmy podziwiać wczoraj, podczas Koncertu w centrum miasta Opava.

Młodzież zespołu wokalnego MIRAŻ wraz z jego prowadzącą- Elżbietą Biskup dziękują Radzie Rodziców działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu za pomoc w organizacji przejazdu do Opavy.