WYDARZENIA

Pożegnanie lata z MDK

W dniu 9 września 2017r. po raz kolejny na raciborskim rynku miał miejsce koncert pt. "Pożegnanie lata z MDK". Tym razem był to koncert szczególny, bo występowaliśmy dla Kingi Pietrasz.

Przypomnijmy:
KINGA PIETRASZ ma 5 lat, mieszka w Tworkowie i od września 2016 roku uczęszcza do MDKu na zajęcia plastyczno – rytmiczne MALUSZKI dla dzieci. Zawsze uśmiechnięta, pełna entuzjazmu, zaangażowana w zajęcia, chętna do pomocy innym, a przede wszystkim zarażająca pozytywną energią inne dzieci. Na zajęciach plastycznych zawsze dokładnie i starannie wykonywała swoje prace. Na zajęciach tanecznych potrafiła nawet największą marudę zachęcić do wspólnej zabawy „w taniec”.

Niestety w maju 2017 roku zdiagnozowano u Kingi ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dla dziecka, które wiodło aktywne życie, zamknięcie w sali szpitalnej i zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń było wielkim ciosem. Kinga jest w procesie leczenia chemioterapią, nie potrafi się odnaleźć w tej nowej sytuacji i jej zaakceptować. Bardzo się zmieniła, nie chce rozmawiać z innymi osobami, nie uśmiecha się, jest wycofana i zamknięta w sobie. Postanowiliśmy więc, że zorganizujemy dla NASZEJ KINGI koncert charytatywny, aby wspomóc materialnie Ją i jej Rodzinę, ale przede wszystkim aby pokazać Kindze, że jesteśmy z Nią, i że czekamy na Nią na naszych zajęciach.
Podczas koncertu zaprezentowali się wychowankowie prawie wszystkich kół działających w MDK. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w nasz koncert. Jeśli nie mieliście możliwości być z nami, a chcielibyście wesprzeć leczenie Kingi prosimy o bezpośrednie wpłaty na indywidualny numer subkonta:

Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
Warszawa 02-047, A. Pługa ½
ING Bank Śląski nr konta:
56 1050 0099 6781 1000 1000 0647
Cel szczegółowy: „Kinga PIETRASZ”