XIII Karnawałowa Rewia Tańca - młodzież

2 lutego 2019r. na Arenie Rafako miała miejsce XIII Karnawałowa Rewia Tańca, podczas której zaprezentowała się młodzież uczęszczająca na zajęcia do naszej placówki.

Rewia Tańca odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody oraz Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego. Wydarzenie jak co roku zostało zorganizowane we współpracy z  Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz Radą Rodziców działającą przy MDK w Raciborzu.

W sobotę na parkiecie Karnawałowej Rewii Tańca dla młodzieży pojawili się wyłącznie tancerze tańca towarzyskiego. Występy mają na celu prezentację dorobku artystycznego młodzieży grup początkujących, kontynuujących i zaawansowanych tańca towarzyskiego, Zespołu tanecznego REWIA oraz par turniejowych reprezentujących Klub Tańca Towarzyskiego REWIA działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.  Należy podkreślić, że Klub Tańca Towarzyskiego REWIA jest członkiem wspierającym Polskiego Towarzystwa Tanecznego, jego tancerze startują w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego zdobywając coraz to wyższe klasy taneczne. Nasza najstarsza para Dawid Bogdziewicz i Magda Jureczko tańczy obecnie w klasie C w stylu standardowym i latynoamerykańskim.

Młodzież, która na co dzień uczy się kroków i figur tanecznych tańców standardowych i latynoamerykańskich pod okiem Pani Eweliny Uriasz, Pani Reginy Bernat i Pani Wioletty Cabaj doskonaliła swoje umiejętności taneczne podczas corocznych warsztatów tańca towarzyskiego poprzedzających Rewię Tańca. Warsztaty wyłącznie dla wychowanków MDK w Raciborzu przeprowadzone zostały w piątek i sobotę przez utytułowaną parę taneczną Maciej Nagórski i Magdalena Froń posiadającą najwyższą międzynarodową mistrzowską klasę taneczną S w tańcach standardowych.

Po całym tanecznym warsztatowym piątku oraz sobotnich szlifach na próbach parkietu na Arenie Rafako, w pięknych specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach tanecznych – sukniach i garniturach, wieczorowych fryzurach i makijażach przyszedł czas na występy taneczne. Dla każdego z tancerzy była to wyjątkowa chwila. Na parkiecie zaprezentowali się również nasi mistrzowie w pokazie tańców standardowych.