WYDARZENIA

XIII Karnawałowa Rewia Tańca - dzieci

W niedzielę, 3 lutego swój dorobek artystyczny zaprezentowali nasi najmłodsi tancerze.

Wystąpiły wszystkie dziecięce pary tańca towarzyskiego poczynając od par początkujących, które dopiero od września rozpoczęły swoją przygodę z tańcem, pary średnio zaawansowane, zaawansowane jak i pary sportowego tańca turniejowego, będące laureatami na ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego. Wystąpiły także zespoły tańca współczesnego i baletu : Błysk, Błysk junior oraz Błyskotki i oczywiście zespoły tańca nowoczesnego: Szał, mini Szał, Szkraby oraz Szajka.

Dla wszystkich grup odbyły się warsztaty w ramach Rewii Pierwsze warsztaty miały miejsce 26 stycznia i były to warsztaty z tańca towarzyskiego pod okiem szkoleniowców : Magdaleny Froń i Macieja Nagórskiego, podczas których dzieci doskonaliły technikę wszystkich znanych tańców standardowych i latynoamerykańskich. 

29 stycznia był pierwszym dniem warsztatów dla zespołów tańca współczesnego i baletu, które prowadziła Aneta Pająk – wieloletnia tancerka Opery Śląskiej, obecnie nauczyciel w studio baletowym przy Operze Śląskiej w Bytomiu. Grupy tańca nowoczesnego natomiast swoje szkolenie rozpoczęły w sobotę, 2 lutego  pod okiem utytułowanego tancerza i nauczyciela z wrocławskiej szkoły tańca – Pawła Gaj.  Podczas tych warsztatów dzieci doskonaliły technikę taneczną, ale przede wszystkim uczyły się nowych układów choreograficznych, które zaprezentowały podczas Rewii.

Do niedzielnych pokazów naszych tancerzy przygotowały: Regina Bernat, Wioletta Cabaj, Aleksandra Kempe, Katarzyna Skrzypek.