KONKURSY / FESTIWALE

Sukcesy wokalistów

Wokaliści laureatami na Festiwalach i Konkursach w Kluczborku, w Opolu i w Kietrzu.

W dniach 31 maja i 1 czerwca w Kluczborskim Domu Kultury odbył się XIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Kluczborskie Trele”. Naszych wokalistów oceniało profesjonalne międzynarodowe jury w składzie: Anna Jurksztowicz, Aleksandra Czysta, Lidia Stanisławska, Margarita Tsoukarelas oraz Lester Kidson. W kategorii wiekowej ( I -III szkoły podstawowe) I miejsce otrzymał Witek Piasecki a w kategorii ( klasy IV-VI szkoły podstawowe ) III miejsce zdobyła Julia Kapusta.

Ponadto 9 czerwca nasi wokaliści wzięli udział w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie”, którego organizatorami byli Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole. Jury w składzie: Jarosław Wasik (przewodniczący), Magdalena Krzemień i Piotr Furtas postanowiło wyróżnić: w kategorii (szkoły podstawowe klasy: I-III) Witka Piaseckiego oraz w kategorii ( szkoły ponadgimnazjalne i dorośli ) Magdalenę Pohlmann.

Tego samego dnia nasi wokaliści wzięli również udział w „Talent show” organizowanym przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Kietrzu. Konkurs skierowany był do mieszkańców gminy Kietrz. Jury tego konkursu postanowiło przyznać I miejsce duetowi wokalnemu Hani i Mai Janczura.

Wokaliści uczestniczą w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Daniela Rożek.

Gratulujemy bardzo serdecznie wokalistom wspaniałych sukcesów na w/w festiwalach i konkursach!