INFORMACJE

Pomóżmy Kindze!

Kochani Wychowankowie, Drodzy Rodzice i Przyjaciele Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu! Każde dziecko uczęszczające na zajęcia kół zainteresowań w MDKu jest dla nas bardzo ważne, dlatego nie chcemy być obojętni, kiedy wiemy, że któreś z nich potrzebuje naszej pomocy.

KINGA PIETRASZ ma 5 lat, mieszka w Tworkowie i od września 2016 roku uczęszcza do MDKu na zajęcia plastyczno – rytmiczne MALUSZKI dla dzieci. Zawsze uśmiechnięta, pełna entuzjazmu, zaangażowana w zajęcia, chętna do pomocy innym, a przede wszystkim zarażająca pozytywną energią inne dzieci. Na zajęciach plastycznych zawsze dokładnie i starannie wykonywała swoje prace. Na zajęciach tanecznych potrafiła nawet największą marudę zachęcić do wspólnej zabawy „w taniec”.

Niestety w maju 2017 roku zdiagnozowano u Kingi ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dla dziecka, które wiodło aktywne życie, zamknięcie w sali szpitalnej i zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń było wielkim ciosem. Kinga jest w procesie leczenia chemioterapią, nie potrafi się odnaleźć w tej nowej sytuacji i jej zaakceptować. Bardzo się zmieniła, nie chce rozmawiać z innymi osobami, nie uśmiecha się, jest wycofana i zamknięta w sobie.

Postanowiliśmy więc, że zorganizujemy dla NASZEJ KINGI koncert charytatywny, aby wspomóc materialnie Ją i jej Rodzinę, ale przede wszystkim aby pokazać Kindze, że jesteśmy z Nią, i że czekamy na Nią na naszych zajęciach.

Koncert charytatywny dla Kingi pt. „Pożegnanie lata z MDKiem” odbędzie się na Raciborskim Rynku, w sobotę 9 września 2017r. o godzinie 15.30. W trakcie koncertu wraz z Fundacją ISKIERKA z Chorzowa, będziemy zbierać środki na Jej leczenie i późniejszą rehabilitację.

Można również wesprzeć leczenie Kingi poprzez bezpośrednie wpłaty na indywidualny numer subkonta oraz przekazując 1% z podatku KRS 0000248546

Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową

Warszawa 02-047, A. Pługa ½

ING Bank Śląski nr konta:

56 1050 0099 6781 1000 1000 0647

Cel szczegółowy: „Kinga PIETRASZ”