INFORMACJE

Młodzi aktorzy na planach filmowych

W lipcu i sierpniu wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu mieli okazję uczestniczyć w pracach nad realizacją dwóch filmów.

Po castingu do filmu "Zimna wojna" w reż. Pawła Pawlikowskiego (który odbył się w MDK 8 lipca), wybrani statyści stanęli na planie filmowym. Wśród nich znalazła sie Karolina Kołek, aktorka Grupy Teatralnej "Czwarta Ściana". Karolina miała okazję statystować w scenach z Joanną Kulig, Tomaszem Kotem i Borys...em Szycem.

Natomiast 1 sierpnia na planie filmowym spotkali się młodsi aktorzy. TVP Katowice jest w trakcie kręcenia filmu dokumentalnego o obozie dla dzieci w trakcie II wojny światowej. Na planie pojawili się aktorzy z Grupy Teatralnej "Czwarta Ściana II" - Maya Kreuzer i Karolina Glaeser, a także uczestniczka koła MALUSZKI - Anielka Jaksik. Zapraszamy do relacji raciborskich mediów:

http://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/59825-joanna-kulig--borys-szyc-i-tomasz-kot-na-planie-filmowym-w-rudach-kolo-raciborza-.html

https://raciborz.com.pl/2017/08/03/aktorzy-z-rck-i-mdk-na-planie-filmowym-kinderlager-pogrzebin.html

i do naszej galerii.

Młodzi ludzie mają również okazję sami popróbować swoich sił - nie tylko jako aktorzy, ale także scenarzyści, reżyserowie i producenci. We wtorek, 8 sierpnia, ruszyły warsztaty filmowe, które prowadzi Katarzyna Gierszewska - Widota.

Więcej na temat warsztatów w późniejszych relacjach.