Teatralne podsumowanie roku szkolnego

W dniach 30 maja oraz 5 czerwca odbyło się Teatralne Podsumowanie Roku Grup Teatralnych CZWARTA ŚCIANA i CZWARTA ŚCIANA II.

W środę, 30 maja, na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, zaprezentowała się Grupa Teatralna CZWARTA ŚCIANA II - starsi ze spektaklem "Mały Książę" na odstawie prozy Antoine'a de Saint - Exupery'ego. Grupa zagrała w składzie: Maya Kreuzer, Oliwia Przepiórkowska, Zofia Twardawa, Milena Fuks, Iga Broszko, Emilia Branicka, Hanna Ryczkowska, Sonia Janeczek i Vanessa Kapłanek. Po prezentacjach Dyrektor MDK i prowadząca grupy, Agnieszka Busuleanu-Jaksik oraz Starosta Raciborski, Ryszard Winiarski, wręczyli dzieciom dyplomy.

We wtorek, 5 czerwca, podsumowanie przeniosło się na salę widowiskową RCK Domu Kultury STRZECHA. Program imprezy wyglądał następująco:

- spektakl pt. "Farbowanie na polanie" zagrała Grupa Teatralna CZWARTA ŚCIANA II - młodsi w składzie: Zuzia Żołyńska, Magdalena Jasita, Julia Kowalska, Jagoda Piórko, Aniela Jaksik, Hanna Musioł, Tomasz Sendal, Marcel Kaletka, Wojciech Starzak i Michał Starzak - laureaci II miejsca XI Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej - Przegląd Teatralny.

- monodram pt. "Anioł i gbur" w wykonaniu Mileny Pilipczuk, zdobywczyni II miejsca podczas 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kat. Teatr Jednego Aktora, II miejsca XI Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej - Przegląd Teatralny, laureatki II Raciborskiej Gali Młodych Talentów.

- spektakl pt. "Komisariat" zagrała Grupa Teatralna CZWARTA ŚCIANA w składzie: Milena Pilipczuk, Karolina Kołek, Adrianna Malcharczyk, Karolina Foitzik, Kinga Kimmel, Dominika Pawłowska, Olivia Gdynia, Patrycja Pawlak, Julia Fulneczek, Dominik Lazar, Daniel Konopka, Rafał Kobza i Kamil Drdrzeń.

Pomiędzy spektaklami pokazywane były filmy z wywiadami członków grup oraz trailer filmu pt. "Piekło" - filmu przygotowywanego przez CZWARTĄ ŚCIANĘ na podstawie "Piekła" Dantego oraz "Myśli Pana Cogito o piekle" Zbigniewa Herberta.