Spektakl Bożonarodzeniowy w wykonaniu Studia Baśni

Na zaproszenie dyrektora i Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu koło teatralne Studio Baśni wystawiło jasełka pt.: „Oszaleli Anieli… i nie tylko”.

Młodzi aktorzy przypomnieli zebranym historię narodzin Jezusa. Było to widowisko niezwykłe i innowacyjne, ponieważ oparte przede wszystkim na ruchu scenicznym, kiedy rola gestów i mimiki jest bardzo istotna. Obok tradycyjnych postaci: Marii, Józefa, pasterzy, króli, wystąpili tajni agenci,  Jagna, Herod, Szatan, diabły. Każda scena zakończona była kolędą. Efekt spotęgowały liczne żartobliwe teksty, co stworzyło atmosferę wspólnej zabawy. Również bogata sceneria przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła widzów w klimat zbliżających się świąt.

Sztuka zaprezentowana przez Studio Baśni bardzo się spodobała społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom, którzy byli pod dużym wrażeniem, czego nie ukrywali. Sami aktorzy byli z siebie bardzo dumni, słysząc wiele pochwał pod swoim adresem.